Afrodyzjaki to stosowane od zarania dziejów substancje pobudzające, zwiększające pożądanie seksualne i zwiększające libido. Są to środki pozyskiwane naturalnie (np. korzeń żeń-szenia, chilli, ostrygi, czekolada, wanilia czy imbir) lub też syntetycznie wytworzone. Do afrodyzjaków należy znana od lat hiszpańska mucha, nazywana czasem „eliksirem seksu”. Stosowana była już w starożytności, a od lat pełni ważną rolę również w medycynie ludowej. Co to jest hiszpańska mucha, jak się ją pozyskuje, jak działa hiszpańska mucha i czy to jest skuteczne?

 

Co to jest hiszpańska mucha

Hiszpańska mucha to znany od lat afrodyzjak. Dawniej pozyskiwany był naturalnie (paradoksalnie do nazwy – wcale nie z muchy!) – z chrząszcza (pryszczela lekarskiego). Gdy pryszczel znajduje się w sytuacji zagrożenia, wydziela substancję zwaną kantarydyną. Odpowiednie sproszkowanie owada pozwalało na zachowanie tej substancji, która z czasem nie traciła swych właściwości. Kantarydyna silnie podrażnia narządy płciowe, pobudzając i zwiększając apetyt seksualny. Niestety, nawet w niewielkich dawkach może być również trująca! Obecnie, mało który specyfik o nazwie „hiszpańska mucha” produkowany jest ze sproszkowanych chrząszczy. Do produkcji wytwarzane są syntetyczne substancje, będące odpowiednikami kantarydyny. Wykazują one działanie pobudzające, ale są również bardziej bezpieczne.

Hiszpańska mucha stosowanie

Hiszpańską muchę stosować należy tuż przed stosunkiem. Wykazuje ona relatywnie szybkie działanie, co oznacza że zaczyna działać niemalże od razu, a najwyższy wzrost libido przypada na ok. 30 minut po spożyciu. Po tym czasie działanie nie jest już tak silne, a pobudzenie spada. Hiszpańska mucha stosowana zgodnie z zaleceniami nie przynosi skutków ubocznych. Ponieważ jednak kantarydyna jest substancją trującą w większych ilościach, nigdy nie należy spożywać większej dawki niż zalecana!

Hiszpańska mucha – jak podawać?

Przede wszystkim należy zapoznać się z dawkowaniem i zaleceniami producenta. Większość specyfików dostępna jest w postaci płynnej, dlatego zazwyczaj zaleca się spożycie kilku kropel, bezpośrednio przed stosunkiem. Często dodawana jest do napojów spożywanych przed stosunkiem płciowym, ponieważ nie zmienia ich smaku ani zapachu. Większość producentów nie zaleca łączenia hiszpańskiej muchy z alkoholem, gorącymi napojami, napojami energetyzującymi oraz z cytrusami.

Jak działa hiszpańska mucha?

Hiszpańska mucha to jeden z najpopularniejszych obecnie afrodyzjaków, który ma na celu wywołanie silnego popędu seksualnego oraz pożądania. W jaki sposób to się dzieje? Hiszpańska mucha:  stosowanie jej zwiększa wrażliwość na dotyk i bodźce słuchowe i wzrokowe. Nie tylko więc wzrasta pożądanie, ale i intensyfikuje orgazmy i dostarcza niepohamowanej przyjemności. U kobiet – wywołuje rozluźnienie seksualne oraz wzrost libido, zaś u mężczyzn – zwiększa potencję i wydajność seksualną poprzez silne ukrwienie narządów.

Aby odpowiedzieć na pytanie jak działa hiszpańska mucha, należy przyjrzeć kantarydynie – substancji aktywnej. Owszem, pobudza ona funkcje seksualne, ale nie na poziomie psychiki. Ta substancja działa w obrębie fizyczności - na zakończenia nerwowe w okolicach układu moczowo – płciowego. Podrażnia również błony śluzowe, co powoduje zwiększenie pożądania.

Czym kierować się podczas zakupu?

Obecnie nazwa hiszpańskiej muchy jest nadużywana. Wykorzystuje się ją nawet do nazywania preparatów mających na celu zwiększenie libido, ale nie zawierających kantarydyny! Dlatego też podczas zakupu należy zwracać uwagę na skład produktu. Hiszpańska mucha – stosowanie uzależnione jest również od stężenia substancji aktywnych. Zarówno skład, jak i wydajność specyfiku, stężenie oraz renoma marki, mają wpływ na cenę. Dlatego też czasem warto zapłacić więcej, i cieszyć się skutecznym działaniem hiszpańskiej muchy.

Preparaty zazwyczaj wzbogacone są o inne substancje, m.in. l-argininę (zwiększającą ukrwienie narządów płciowych oraz zwiększające reakcję na dotyk), zioła (zwiększające podniecenie seksualne), witaminy czy kakao.